Web tasarım nedir?

Web tasarım nedir?

Günümüzde birçok işletmenin artık bir web sitesinin olduğunu görüyoruz. Peki tam olarak web tasarım nedir? Kimler için gereklidir? Kısa bir şekilde cevap vermemiz gerekir ise web tasarım: görseller ve metinlerden oluşan içeriklerin ziyaretçilere belirli bir düzen içerisinde sunulmasıdır.

Web tasarımı yapılabilmesi için, ilk olarak bir projeye ihtiyaç vardır. Firma, kişisel kullanım, bir markanın tanıtım veya ürünlerin satışı gibi çeşitli sebeple web tasarımı yapılabilir. Bu örneklerden de anladığınız gibi web tasarımı bir markayı, kişiyi veya kuruluşları tanıtmak amacı ile yapılan, web sitesi sayfalarının kodlama ve görsel tasarımının hazırlanıp internet ortamında yayınlanan çalışmaların tamamıdır. Bursa web tasarım denilince işinde uzman bir Bursa web tasarım ajansı olmak için her geçen gün kendimizi daha da geliştirmek için çabalıyoruz.

Web tasarım aşamaları nelerdir?

Bir web sitesi yayına alınmadan önce birçok aşamadan oluşur.

  • Oluşturacağımız siteden beklentilerinizi öğreniyoruz.

İlk olarak yaptığımız sitenin bütün yapısının, sizin tarzınızı ve beklentilerinizi karşılayacak şekilde olmasını sağlıyoruz. Bu sebeple web sitenizde olmasını istediğiniz özellikleri ve hayalinizde ki tasarımı anlamak için sizi dikkatlice dinliyoruz.

  • Tasarım süreci

Markanızı en iyi şekilde yansıtabilmek için, ilk olarak markanızı tanımaya başlıyoruz. Tasarım süreci web tasarım aşamasında en kritik noktalardan birisidir. Bursa web tasarım ajansı olarak bizim en büyük görevimiz markanızı olduğundan çok daha fazla kurumsal göstermektir. Unutmayın ki potansiyel müşterilerinizin ilk izlenimi web sitenizden oluşacaktır.

  • Uygulama süreci

Uygulama süreci firmanızın bilgileri, görselleri gibi içeriklerin sitenize uygulanmasıdır. Yazıların görsel bir bütünlüğe uyacak şekilde siteye yüklenmesi, görsellerinizin sitede tüm cihazlarda ve Google açısından öne çıkacak şekilde yüklenmesi en önemli kısımlardan birisidir.

  • Kalite testleri

Web sitenizin tüm aşamalarını tamamladıktan sonra sitenizin yayına alınmadan önce son aşamalarından birisi olan kalite testlerini özenle gerçekleştiriyoruz. Yapmış olduğumuz testlerde özellikle web sitesinin tüm cihazlarda sorunsuz olarak çalışması, web sitesinin son derece hızlı olması, Google standartlarına uygun ve kullanıcıya çeşitli zorluklar çıkarmayan bir web sitesi olup olmadığını detaylıca inceleyip, test ediyoruz.

  • Genel optimizasyon

Beşinci aşama olan genel optimizasyon da ise web sitenizi çeşitli Google testlerine sokarak gerekli ayarlarının yapılması için harekete geçeriz.

  • Destek ve yayına alma

Son aşama olan adımda ise web sitenizin yönetici panelinin nasıl kullanılması gerektiği, web sitenizi nasıl daha ileri taşıyabileceğiniz gibi konularda bilgilendirme sağlıyoruz. Tüm bu aşamalardan sonra artık web sitenizi yayına alıyor ve ilerleyen sürelerde yaşayabileceğiniz sorunlarda tam destek sözümüz ile birlikte markanıza güç katmaya devam ediyoruz.

  • SEO çalışması

Özel olarak talep eden müşterilimiz için profesyonel bir şekilde SEO hizmeti sağlıyoruz. SEO kısaca bahsetmek gerekir ise Google üzerinde sitenizin değerinin ve görünürlüğünün arttırılması üzerine yapılan kimi zaman haftalar hatta aylarca süren çalışmaları içeren bir süreçtir. Bu çalışmada kesinlikle işini bilen profesyonel bir ekibe ihtiyaç vardır. Aksi durumda işler tam tersine dönerek işletmenize zarar bile verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?